Amazon satıcı hesap açmak sanıldığı kadar zor değil. Dikkat edilmesi gerekenler verilen bilgiler arasında tutarlılık olması ve belgelerde manipilasyon olmaması gerekiyor.

5 Dakika 5 dakika.

 1. Her bir bilgisayarda tek bir Amazon hesabı olması gerekir.

  Bu nedenle ilk önce VPS Dediced hostingli bir sunucu kiralanması gerekir

 2. Hesap açılacak kişinin daha önce Amazon’da herhangi bir hesabı olmaması gerekiyor .

  Cep telefonunun amazon’da daha önce kullanılmaması gerekir.

 3. Bu adresden alt kısımda yer alan bireysel satıcı olarak kayıt ol butonuna basınız

  Creat a new account basıp emailinizi girin.

 4. Ad soyad ve email adresinizi yazın devam edin

 5. Ardından yasal isim isteyecektir.

 6. Tell us about your business

  Bu kısımda Business adres kısmında kredi kartı ekstrenizde ve kamu faturalarında (elektrik, su, internet gibi ) yer alan adresin noktasına virgülüne kadar aynı olması gerekir.

 7. Set up your biling method

  Bu kısımda aktif olarak kullandığınız ve ekstresi elinizde olan kredi kartının bilgilerini giriyoruz. Kredi kartının aktif çalışan kart olduğunu test etmek için 1 cent gibi ücret çekecekler.

 8. Set up your deposit method

  Bu kısımda ülke olarak turkey seçiyoruz, ardından sistem bizi hyperwalled sitesine yönlendirecektir. Burada dikkat edilmesi gereken linke tıklayınca aynı browser’da açılmasıdır.

 9. Hypwerwallet’da dikkat edilecekler

  Hyperwallet.com sitesinde Amazon’a verdiğimiz dökümanlardaki faturaların adres kısımları ve isimlerinin aynı olması gerekir.Hyperwallet adresine vereceğiniz IBAN numrası türk lirası ve türkiye bankalarına ait bir hesap olması gerekir.

 10. Amazon Tax Information (Vergi Bildirgesi) Doldurmak

  Bir sonraki aşamada vergi usullerine ilişkin bilgilerin girişini yapacaksınız. Burada Amazon’dan paranın kime yatacağı sorusunu işletme iseniz “Business”, birey iseniz “Individual” şeklinde işaretleyin. ABD vatandaşı mısınız sorusuna “Hayır” şeklinde yanıt verin.

 11. İmza

  Amazon bu bölümde size bir metin verecek , metnin en altında form olacak forma evraklarda verdiğiniz ad soyad bilgilerinin aynı olması gerekiyor.

 12. Identity Verification

  Bu kısımda Amazon sizden Pasaport veya Ehliyet (cipli) Kart bilgilerini isteyecektir. Verilen bilgilerin doğru olması gerekir. Ve dikkat edilmesi gereken belge sürelerinin geçmemesi gerekir. Upload ederken belgelerin dikkat edilmesi gereken ; belgelerin herhangi bir dosya düzenleyici ile oynanmamış olması gerekir.

 13. Additional Document

  Bu kısıma hyperwallet’ın bize verdiği banka beyenannamesini upload ediyoruz, arından submit edip devam ediyoruz

 14. Complate

  Bu aşamada başvuruyu tamamlamış oluyorsunuz Amazon bundan sonra size hesabınızı açıp ardından suspend edecektir. Suspend işlemleri için size detaylı bir makale sunacağız…

Amazon Satıcı Hesap Açılışı Danışmanlık

Amazon satıcı hesap açılışını profesyonel olarak yaptırmak isterseniz danışmanlık ücretimiz sadece 3500 TL + % 18 KDV’dir. Kredi kartına 6 taksit uygulanabilir.

Neden Biz ? Biz her ay ortalama 10 Amazon satıcı hesabı açıyoruz, bu nedenle tecrübemiz yeterli düzeydedir. Ayrıca anlaşmalı olduğumuz yeminli tercüme çeviri yapan firmalar ile partnerliğimiz bulunmaktadır.

[]
1 Step 1
Amazon Satıcı Hesap Açma Danışmanlık Formu
Ülke SeçinizLütfen Seçiniz
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right