Amazon.com ve amazon.de gibi sitelerde satış yapmak için uzaktan erişimli sunucular (VPS) kullanıyoruz…

Peki bunu neden yapıyoruz?

Amazon aynı cihazdan veya IP’den 2 farklı amazon hesabının açılmasını istemiyor. Şayet böyle birşey gerçekleşirse 2 hesapda suspanted oluyor. Bunu önlemek için uzaktan erişen hem bizim hemde müşterinin erişebileceği bulut tabanlı VPS’ler en iyi çözüm oluyor. VPS’ler aslında bölünmüş kiralık sunucu demek. Bir sunucuyu bölüp size sunuyorlar, sizde bu şekilde içerisine web sitelerini yükleyip hosting yapabiliyorsunuz…Şimdi size kullandığımız önerdiğimiz VPS sitelerini sıralayacağız…

Contabo

contabo.com

Tartışmasız en çok kullanılan VPS şirketi…Almanya merkezli tam bir alman şirketi…

İyi Yönlenleri ; Ucuz, VPS’ler 3-4 saat içerisinde kurulup size mail atılıyor.

Kötü Yönleri ; İletişim sadece telefon ve mail ile oluyor. Para iadesi sıkıntılı, Sadece paypal, skrill, bank transfer var. Ayrıca eğer problem olursa size faks çekmenizi söylüyorlar 🙂 Lokasyon olarak ; Numberg ve ABD var.

interserver.net

Amerikan şirketidir, 3 adet datacenter’a sahip.

İyi Yönleri ; Kredi kartı ile ödeme yapabiliyorsunuz, ticket ve chat ile destek mevcut. Sunucular 1 saat içerisinde kurulup gönderiliyor.

Kötü Yönleri ; Contabo’ya göre biraz pahalı, sadece ABD’de sunucuları mevcut

Hostingler

Hostingler.web.tr alandı ile Türkiye piyasına girmiş Kıbrıs rum kesimi kaynaklı bir şirket. Gerçekten ucuz hostingleri var ama VPS konusunda interserver.net’e benziyor.

İyi Yönleri ; VPS satın aldığınızda yarım saat içerisinde otomatik kurulup mail atılıyor. 30 gün iade hakkınız var. Destekleri chat , telefon ve ticket…

Kötü Yönleri ; Üye girişinde manuel üye olma imkanınız yok, Facebook, Google veya Githup üzerinden geçiş yapmanız gerek. Ama bazen bu API bazlı entegrasyonlar bozulabiliyor ve login olamıyorsunuz 🙂

1&1 IONAS

En iyisini sona bıraktık ;

Windows sunucuları yalnızca aylık 10 $ ve üzeri planlarla kullanılabilir ve aylık 20 $ ekstra ücrete tabidir. Plesk de ayda 5 dolar. Ucuz Windows VPS istiyorsanız bence en iyisi bu !

Tüm planlar WildCard SSL sertifikasıyla birlikte gelir. Bu, sunucunuzdaki tüm alt alanları şifrelemenize olanak tanır. Birkaç sağlayıcı tarafından sunulan kullanışlı bir özelliktir.

1 ve 1 ayrıca ilk yıl için yalnızca 1 ABD doları karşılığında bir .com alan adı sunar. Yine de bundan yararlanmak için en az iki yıl kayıt yaptırmalısınız. Yine de, bu bir anlaşma.

Destek
1 & 1’in destek ekibi iyi bir iş çıkarır. Tüm etkileşimlerde hızlı ve bilgilendiricidir.

Olumsuz ilgi muhtemelen canlı sohbet desteğinin olmamasından kaynaklanmaktadır. Çoğu kullanıcı, özellikle ABD dışındaysa, telefonla sohbet etmeyi tercih eder.

Bunun dışında eğer VPS almak isterseniz size mutlaka 1&1 IONOS veya Contabo öneririm…Ama bize göre fiyat/performans açısından en iyisi IONOS‘dır.

Herkese bol satışlar dileriz…

0 comments

    XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>