Anahtar kelimeler Google için her zaman önemli olmuştur, bu Google’ın hayatımıza soktuğu bir uygulama değildir. tüm akademik içerikler anahtar kelimeler zaten kullanılıyordu. Akademik içerikler kaliteli içeriğin tanımını yapan içeriklerdir. Google’da akademik içerikler gibi özellikler gösteren içeriklere önem vermektedir. Zaten Trustrank‘den beri Google akademik web sitelerini referans almıştır, içerikte de onların benzerlerini baz alması sürpriz olmamıştır.

Eskiden beri anahtar kelime deyince, 2-3 kelimelik konuyu betimleyen kelimeler akla gelir. Bunun yazılı bir kuralı olmasa da insanlar bu kısa kelimeleri kullanır. Bu genel bir alışkanlıktır. Bunun sonucunda kısa anahtar kelimeler, toplam aranan anahtar kelimelerin %80’ini oluşturmuştur. Oldukça yüksek bir değerdir.
seo hizmetleri
Ancak Google, kısa anahtar kelimelerin tutkunu mudur? Bu sorunun cevabı kesinlikle, hayır olacaktır. Çünkü kısa anahtar kelimeler ile istenmeyen sonuçlara gidebilirsiniz. Ne kadar uzun anahtar kelime kullanırsanız, daha spesifik sonuçlara ulaşırsınız. Google’da bunu istiyor:spesifik sonuçlar. Yani siz “kiralık ev” araması yapıyorsunuz ancak bu aramadan Tüm Türkiye’den sonuçlar ile karşılaşırsınız. Ancak “Üsküdar Kiralık Ev” size daha spesifik bir sonuç ortaya çıkarır. Google’ın da istediği budur seo hizmeti sizi alakasız sonuçlarla uğraştırmak istemez.
Sesli arama uygulamaları da uzun anahtar kelimeleri önemli kılacak araçlardan birisidir. İnsanlar uzun anahtar kelimeleri yazmaya erinir ancak sesli aramalarda uzunluk fazla bir sorun değildir. Sesli arama özelliği de şu anlık çok kullanışlı olmasa da gelecekte, son derece önemli olacağı aşikardır. Uzun anahtar kelimeler şu anlık %20’lerde olsa da gelecek uzun anahtar kelimelerindir.

0 comments

    XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>