Eğitim setleri satan bir şirketiniz mi var, gıda maddeleri mi pazarlıyorsunuz, endüstriyel ürünler, tıbbi ürünler, petrol ürünleri kısacası işiniz satış mı? Yoksa yazdığınız bir makaleyi dünyayla paylaşmak, tıbbi alandaki bilgilerinizi, tarımda ilaçlama ile ilgili bilgilerinizi geniş kitlelerle mi paylaşmak istiyorsunuz? O zaman internet ortamında yer almanız gerekiyor demektir.
İlk etapta büyük emekler ve paralar harcayarak internet siteleri yaptırırız. Ancak mükemmel tasarımı olan kusursuz bir site yaptırmış olmanız ulaşmayı arzu ettiğiniz kitlelere ulaşmanızı sağlamayabilir. Bunun için arama motorlarında üst sıralara çıkmanız gerekir.

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motorlarında yer alamayan bir internet sitesi bu devasa ortamda yitip gitmeye mahkûmdur. Güzel sitenizi yok etmemek için arama motorlarında yükselmenizi sağlayacak SEO tekniklerini sitenizde uygulamanız gerekmektedir. Kısaca SEO denilen arama motoru optimizasyonu tekniklerini kendi bilişim ve yazılım ekibiniz ile yapabileceğiniz gibi bu konuda çalışan profesyonel firmalardan da yardım alabilirsiniz. Arama motorlarının devi sayılan Google içinde üst sıralara ulaşmanız hedefe giden yolda sizin önünüzü açacak çok önemli bir adımdır.
Bunu sağlamak için Google SEO tekniklerini uygulayabilirsiniz. Her arama motorunda yaklaşık aynı olan bu yöntemler Google SEO’da çok daha profesyonel hale gelmiştir. Google ekibi kendilerini güncel tutabilmek için gece ve gündüz sürekli tarama yapmaktadır. İşte google SEO’dan birkaç ipucu sizlere. Öncellikle özgün olmak google sıralamanızı yükseltmenize yardımcı olacak en önemli unsurlardan biri. Sayfa başlıklarını etiket kullanarak göstermek, meta etiketlerinden faydalanın, kolayca anlaşılabilecek URL’ler anlatmak istediğinizi daha kolay karşı tarafa verir, sitenizin düzeni kolay gezine yapmayı sağlamalı, hiyerarşik yapınız doğal olmalı, içerik ve hizmetleriniz kaliteli olmalı, metinleriniz herkesin anlayabileceği kolay metinlerden oluşmalı, hedefinize uygun metinleriniz olsun, görsellerinizde de optimizasyona gidebilirsiniz, mobil siteleri doğru yapılandırın, mobil kullanıcılarınızı da unutmayın, reklamlarınızı doğru yapın, sosyal medya sitelerini göz ardı etmeyin bilgileri bu şekilde uzatıp gitmek mümkün.
İşte sizde bunları yapabilirseniz arama motorlarını devi Googleda üst sıralara yerleşip ulaşmak istediğiniz hedeflere varabilirsiniz. Matematiksel bir fonksiyonu minimize ya da maksimize etmekle ilgili bir programlamanın hayatınızda bu kadar önemli olabileceğini düşünebilir miydiniz?

5 comments

  1. makaleniz çok ilgi çekmekte ve çok güzel bilgiler sunulmuştur sağolun bilgiler için ::::)

  2. bilgiler ayrıntılı bir şekilde anlatılmış emeği geçen herkeze çok teşekkürler.

  3. bu bilgiler makalede ayrıntılarıyla , açık ve herkezin anlıyabileceği bir yazımla anlatılmıştır. bu makalede emeği geçen herkeze sonsuz teşekkürlerimi iletirim.

  4. bizleri bilgi sahibi yaptığınız için aklımızdaki soru işaretlerini yok ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ederiz.

  5. verilen makalede anlatılmak istenilen konu açıklama yolu güzel ve anlaşılır arama motorundan nasıl işlendiğinide mantığınıda vermişsiniz ve bunun için teşekkür ederim.

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>