Google arama motorları arasında en iyi olarak lanse edilir. Bu demektir ki; Google size aradığınız kelimede en kaliteli sonucu getirmelidir. Bunu yapmak da asla kolay değildir. Çünkü kalitesiz ama illegal yollardan ön sıralara çıkmak isteyen bir çok web sitesi vardır. Google bunu önlemek için birçok algoritma geliştirmiş ve uygulamaktadır.

Google‘ın algoritmasına göre linkler sürekli olmalıdır. Yani backlink sayınız aniden artıyor, istediğiniz sıraya geliyorsunuz ama sonra back link sayınız azalıyor. Bu durum olduğu zaman Google, bu back linklerin doğal değil; illegal yoldan olduğu şekilde bir yargıya varıyor. Çünkü kaliteli web sitesi back linklerini artırıp, ön sıraya çıktığında haklı olarak back linklerinin daha artması veya azalmaması gerekir.

Bu durumdan dolayı Google ani çıkış ve inişleri pek iyi yorumlamaz. Tabii bu durum arada olursa maruz görülür ancak sürekli iniş-çıkış web sitenizin sıralamasını kötü etkileyecektir.

0 comments

    XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>