Linklerinizin Periyodu Önemlidir

Trustrank:Google’ın Kuralları
12 Aralık 2013
SEO’da Blog Yorumları
20 Aralık 2013

Linklerinizin Periyodu Önemlidir

Google arama motorları arasında en iyi olarak lanse edilir. Bu demektir ki; Google size aradığınız kelimede en kaliteli sonucu getirmelidir. Bunu yapmak da asla kolay değildir. Çünkü kalitesiz ama illegal yollardan ön sıralara çıkmak isteyen bir çok web sitesi vardır. Google bunu önlemek için birçok algoritma geliştirmiş ve uygulamaktadır.

Google‘ın algoritmasına göre linkler sürekli olmalıdır. Yani backlink sayınız aniden artıyor, istediğiniz sıraya geliyorsunuz ama sonra back link sayınız azalıyor. Bu durum olduğu zaman Google, bu back linklerin doğal değil; illegal yoldan olduğu şekilde bir yargıya varıyor. Çünkü kaliteli web sitesi back linklerini artırıp, ön sıraya çıktığında haklı olarak back linklerinin daha artması veya azalmaması gerekir.

Bu durumdan dolayı Google ani çıkış ve inişleri pek iyi yorumlamaz. Tabii bu durum arada olursa maruz görülür ancak sürekli iniş-çıkış web sitenizin sıralamasını kötü etkileyecektir.

Gökhan Hayırtaş
Gökhan Hayırtaş
İnternet ortamına bir merak ve zaman geçirme ile maksatı ile girişim yapmıştım bazı SEO kelimelerinde o zamanlar açık olduğunu gördüm ve o ta o zamanlar bu işe başladım aslında şuan profesyonel olarak bu işi yapıyorum.