Akıllı telefon devrimi artık iyice yaygınlaşmıştır.Özellikle Mobil SEO ile akıllı telefon seçeneği oldukça artmış ve kullanım oranıda önemli ölçüde artmıştır. Akıllı telefonlar ile birlikte mobil internet paketleri de daha makul değerlere düşmüştür. Böylelikle mobil internet trafiği önemli ölçüde artmıştır. Bu durumda mobil cihazlar içinde bir SEO çalışması gerekliliği ortaya çıkmıştır.

Mobil SEO algoritması genelde web ile benzerdir. Bu nedenle iyi bir seo çalışmanız varsa, bu temelde yeterli olabilir. Ancak rakipleriniz bütün olanaklarını kullanacaksa, sizinde bütün seo tekniklerini uygulamanız gerekir. Bunun için arama motorları öncelikle web sitesinin, mobil versiyonuna bakmaktadır. Eğer web sitenizin mobil versiyonu yeterli durumdaysa bu sizin için önemli bir artıdır.
Sitenizi mobil versiyona başarılı bir şekilde yansıtmak için genel yöntem, normal web sitesinden başka bir mobil web sitesi yayınlamaktır. bu genelde m.domain.com veya domain.com/mobil şeklinde adlandırılır. Bu şekilde web sitesi ile mobil siteyi birbirinden ayırmış olursunuz. Google Bot’ları da bu farklı adresleri algıladığında ve mobil versiyonun başarısını gördüğünde mükafatını gösterecektir.
Google mobil versiyonların kalitesine önem vermektedir. Öyle ki Google’dan anladığımız kadarıyla başarısız bir mobil versiyon, olmayan bir mobil versiyondan daha kötüdür. Google burada ortaya çıkan kaliteye inanmaktadır, kötü bir çalışmaya değer vermemektedirler.

0 comments

    XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>