Özgün İçerik İle SEO

Semantik Web’e Doğru Seo
30 Kasım 2013
SEO Dışı SEO Yapmak
10 Aralık 2013

Özgün İçerik İle SEO

Özgün içerik tanım olarak size ait olan anlamındadır. Size ait derken sadece sizin sahip olduğunuz veya sizin tarafınızdan oluşturulmuş anlamı çıkmalıdır. Diğer içeriklerle benzer yazılar tabi ki bulunabilir ama kelimeler bütünü olarak size ait olmalıdır. Google bu ölçümü çok iyi yapar. Sitenizdeki içeriklerin özgün mü yoksa copy-paste mi olduğunu anlar.

Aynı içeriğe sahip siteler Google tarafından fazla değerli görülmez. Tabii burada Google yazıyı ilk indexlediği siteye daha çok değer verir. Google özellikle başka sitelerin sizin içeriğinizi link belirterek alıntılamasına büyük önem verir. Bu şekilde bir alıntı silsilesi sizin içeriğinizin kalitesini görür.
özgün içerik seo

özgün içerik seo

İçeriğinizin sadece özgün olması yeterli olmayabilir. O içeriği kaliteli bir şekilde sunmanız gerekir. İçerikte önemli yerleri kalın fontta veya eğik fontta sunabilirsiniz. Bu önem verdiğiniz yerleri etiket olarak kullanabilirsiniz. Google tarafından önerilen bir içerikteki  kelime sayısı adedi 300’dür.
Yazılarınızın özgünlüğünün yanında, içeriklerinizde kullandığınız resimlerin özgünlüğü de son derece önemlidir. İnternetten bulduğunuz bir resmi direk kullanırsanız, içeriğiniz Google tarafından fazla kaliteli görünmez. Bu durumdan kurtulmak için kullanacağınız resimde ufak boyutlandırma değişikleri yapıp; resmin alt tagını değiştirebilirsiniz.
Gökhan Hayırtaş
Gökhan Hayırtaş
İnternet ortamına bir merak ve zaman geçirme ile maksatı ile girişim yapmıştım bazı SEO kelimelerinde o zamanlar açık olduğunu gördüm ve o ta o zamanlar bu işe başladım aslında şuan profesyonel olarak bu işi yapıyorum.