Özgün içerik tanım olarak size ait olan anlamındadır. Size ait derken sadece sizin sahip olduğunuz veya sizin tarafınızdan oluşturulmuş anlamı çıkmalıdır. Diğer içeriklerle benzer yazılar tabi ki bulunabilir ama kelimeler bütünü olarak size ait olmalıdır. Google bu ölçümü çok iyi yapar. Sitenizdeki içeriklerin özgün mü yoksa copy-paste mi olduğunu anlar.

Aynı içeriğe sahip siteler Google tarafından fazla değerli görülmez. Tabii burada Google yazıyı ilk indexlediği siteye daha çok değer verir. Google özellikle başka sitelerin sizin içeriğinizi link belirterek alıntılamasına büyük önem verir. Bu şekilde bir alıntı silsilesi sizin içeriğinizin kalitesini görür.
özgün içerik seo
özgün içerik seo
İçeriğinizin sadece özgün olması yeterli olmayabilir. O içeriği kaliteli bir şekilde sunmanız gerekir. İçerikte önemli yerleri kalın fontta veya eğik fontta sunabilirsiniz. Bu önem verdiğiniz yerleri etiket olarak kullanabilirsiniz. Google tarafından önerilen bir içerikteki  kelime sayısı adedi 300’dür.
Yazılarınızın özgünlüğünün yanında, içeriklerinizde kullandığınız resimlerin özgünlüğü de son derece önemlidir. İnternetten bulduğunuz bir resmi direk kullanırsanız, içeriğiniz Google tarafından fazla kaliteli görünmez. Bu durumdan kurtulmak için kullanacağınız resimde ufak boyutlandırma değişikleri yapıp; resmin alt tagını değiştirebilirsiniz.

0 comments

    XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>