Penguen 4.0 , SEO dünyasında çok büyük bir sükse yaptı. O kadar büyük bir değişim getir ki çok büyük  seo firmaları biranda ceza aldılar.

Doğal olarak çalıştığına inandığımız şirketler -100 cezaları aldılar. Sonunda bugün 12.11.2016 penguen 4 algoritması artık oturdu. Artık 5 dk bir değişen aşırı sıralama kayıpları ve yükselmeleri bugün nedense yok 🙂  Buda gösteriyor ki dalgalanmalar bitti artık tansiyonumuz çıkmadan işlerimize dönebiliriz 🙂

Penguen 4.0 Notlarım;

  • R10, Wmaracı gibi ve tanıtım sitelerinden satın aldığınız news kayıtlı haberler sitelerinden alınan tanesi 20-50 tl arasında değişen linkler artık hiç bir işe yaramıyor Penguen 4 ile artık bunlar değersiz oldu ve hatta ceza almanıza neden oluyor.
  • Yine üstteki konudaki dediğim gibi tek backlink kaynağı tanıtım yazıları olan siteler ve sadece bunlar sayesinde ilk sayfaya gelmiş sitelerin çoğu artık ya cezalı yada en az 5.sayfadalar.
  • Penguen 4 genel olarak ceza sistemi şöyle ; hedeflediğiniz kelimelere aşırı anchor text verirseniz ve bunu göstere göstere yaparsanız Google artık bunun bir manipülasyon olduğunu görüyor.
  • Artık backlink kaynakları haber siteleri ve paravan siteler değil ; rehber siteler , kişisel bloglar, sektörel forumlar, video siteleri , sözlük siteleri, sektörel yani  hedeflenen kelimeler alakalı web sitelerden alınan linkler ve son olarak Google plus , twitter, facebook , pinterest gibi sıralama yapabiliriz. Gördüğünüz gibi backlink kaynakları baya fazla çok burada önemli olan yavaş yavaş istikrarlı bir SEO çalışması sunmaktır.
  • 301 Yönlendirmeleri konusunda sizlere önerim gereksiz 301 yönlendirmelerden kaçının yani drop’dan düşmüş domaini alıp daha sonra kıytırık bir host açıp sitenize yönlendirmeyin Penguen 4 ile bunlar artık işe yaramaz işler oldu.
  • Domain otoritesi yüksek siteler mesela ; bit.ly ve goo.gl yeni algoritma ile popüler hale geldi bu kısaltma servisleri ile hem ziyaretçi akışını görebilirsiniz hemde sitenizin ceza ve filtre almasını engellersiniz.
  • Özellikle domain otoritesi düşük siteler için benim önerim ; bit.ly ve goo.gl gibi url ler kullanarak bu ceza ve filtre sorunundan kurtulmanızdır.

 

 

0 comments

    XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>