Penguen 4.0 ve 301 Yönlendirmeleri konusunda biraz bilgi vermek istiyorum. Penguen 4.0 ile birlikte 301 yönlendirmeleri artık önemsizleşti…

Önemsizleşti derken şunu anlamak lazım mesela bir SEO çalışması yaptığınız kelimede linki değiştirmek istediğiniz normalde 301 yönlendirmesi ile 1 haftada yeni url eski url yerine gelirdi ama Penguen 4.0 ile bu süreç çok çok uzuyor. 2-3 hafta bulabiliyor.

301 Yönlendirmesi Sürecini Nasıl Hızlandırırım?

301 redirect
301 redirect

Size tavsiyem ; eski linke ait backlinkleri değiştirip yeni urlyi ekleyin bu yeni url’nin hızlı gelmesini sağlayacaktır bunun yanında. Google Search Console kullanarak sitenizi Google gibi getir araçını kullanın. Bu şekilde Google’a sitenizi tanıtmış olursunuz aynı zamanda değişen backlinkler ile yeni url’niz eski yerine gelmiş olur.

Çok gerekli değilse 301 yönlendirmesi yapmayın

301 yönlendirmesini eğer gerçekten url yapınız kötü ise ve istediğiniz yerlere gelemiyorsanız değiştirin bunun haricinde Penguen 4.0 ile birlikte 301 yönlendirmesi ile birlikte fazlaca ve gereksiz yönlendirmeler bazen cezalara neden oluyor tecrübe ile sabittir.

Neden cezalara neden oluyor ?

Penguen 4.0 ile birlikte Google 301 yönlendirmelerinin SEO için çok fazla manüpülasyona yol açtığınız fark etti. Özellikle düşmüş(drop) domainlerden alınıp daha sonra aynı sektörde başka bir domaine direkt 301 yönlendirmesi yapılıyor bu nedenle Google bunları engellemek için 301 yönlendirmesinin etkisini azalttı hatta cezalandırmalara başladı.

Yönlendirme için WordPress eklentisi olarak sadece : Redirection öneririm diğer eklentiler problem çıkarıyor.

301 Yönlendirmesi konusunda daha fazla bilgi için 301 Yönlendirme Haritası Nasıl Oluşturulur? makalemizi okuyabilirsiniz.

0 comments

    XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>