Google artık organik seo yöntemlerine eskisi kadar itibar etmiyor. Özellikle Google+’ın yayınlanmasıyla birlikte kişisel algoritmalar daha da önem kazanmıştır. Semantik Web’de zaten kişinin kullanım alışkanlıklarını gözlemleyerek, ona en doğru tahminin yapmaktır. Bu şekilde herkes için aynı sonuçlar değil, her kişi için ayrı sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Aslında sizi sizden daha iyi tanımak terimi yakın çağda gerçek olabilir. Semantik web teknolojisi, yapay zeka ile geliştikçe daha doğru tahminler ortaya çıkmaktadır.
Bir anahtar kelimeyle ilgili SEO Çalışması  yapıyorsunuz diyelim. Organik yöntemleri kullanıyorsunuz. Sitenizden iyi bir verim elde ettiniz. Ancak Google hesabı açıkken yaptığınız aramada sizin veya çevrelerinizden birisinin kullanım alışkanlığıyla ilgili bir anahtar kelime araması yaptıysanız; arama sonuçları değişecektir. Buradan da anlaşılacağı gibi sadece kişinin kendisi değil, çevrelerinin de etkilediği bir arama sonucu algoritması ortaya çıkmıştır.
Benzer anahtar kelimeler ile seo çalışması yapmak da hem organik hem de semantik SEO da işe yaramayabilir. Örneğin nakliyat ve taşımacılık kelimeleriyle ilgili bir hedef anahtar kelimeniz var. Bunun ikisi içinde ayrı çalışma yaptığınızda istediğiniz sonuca erişemeyebilirsiniz. Çünkü Google zaten bunların aynı anlama geldiğini bilir.Buradan anlaşılacağı gibi artık sitelerimizi yaparken kodlardan sosyal medya kısımlarını muhakkak eklemeliyiz.Çünki insanlar artık web siteleri daha iyi takip etmek için girdiği sitenin Google Plus ve Facebook sayfalarına üye olup yararlanmak istediği siteyi canlı bir şekilde takip edebiliyor.

 

0 comments

    XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>