Alan adının SEOya olan etkisine dair uzun uzun yazılar yazdık. İçeriğinizin link adresi de alan adına benzer olarak oldukça önemlidir. Burada eskisi gibi karmaşık ve uzun kodlar içerek alan adları artık modası geçmiş bir gelenek olarak durmaktadır. Arama motorları bu karmaşık link adreslerini anlayamazlar. Anlayamadıkları içerikler için de bir işlem öngörmezler. Bu şekilde sizin içeriğiniz hak ettiği itibarı ve sıralamayı almamış olur. Bu nedenle SEF kullanımı oldukça önemlidir. Nedir bu SEF diye sorabilirsiniz. SEF olayı, bir web sitesindeki içeriğin adı ile o içeriğe ait link adresinin birbirine yakın veya aynı olmasıdır. Burada tek kelimelik içerik adına sahip içerikler için aynı ada sahip link adresi olabilir. Ancak içerik adı bir kelimeden fazla oldukça, link adresi ile bu isim aynı olamaz. İçerik adındaki boşluklar için Google “-“ işaretini kullanır. Sizin de bunu kullanmanızı öneririz.
seo hizmetleri

Bir diğer SEO hizmetinde etkili ve baş belası olan mevzu ise kopya içeriktir. Kopya içerik arama motorları ilk çıktığında kısa bir süre için işe yaramıştır. Ancak şu an bu olay fayda sağlamayacağı bir yere dursun, web sitesinin sıralamasına negatif bir etki sağlar. Bazıları ise aynı özgün içeriği, farklı sitelerinde kullanır. Ancak bunların arasına bir bağlantı kullanmaz. Bu olay oldukça tehlikeli ve gereksizdir. Çünkü Google çoğu zaman hangi içeriğin orijinal hangisinin ise kopya olduğunu anlar. Bunun için indexlenme tarihi, web siteleri arasındaki kalite farkı veya içerikle alakalı yan içerikler oldukça yardımcı olur. Ancak bir kişi özgün içeriğini, 2 ayrı web sitesinde yayınlar ve bunlar arasında bir bağlantı kullanmayabilir. Bu olay olduğu zaman aramam motoru hangisinin orijinal hangisinin kopya olduğunu anlamakta zorluk çekebilir. Bu zorlukla birlikte arama motoru bu içeriği toptan idexlemeyebilir veya oldukça geri sayfalara atabilir. Yani bu içeriği yok sayabilir. Yani burada bir içeriği iki ayrı web sitenizde kullanma durumu size kesin bir fayda sağlamayacak hatta büyük ihtimalle bir fayda sağlamayacaktır. Bu nedenle bu gibi bir işleme hiç girmemenizi tavsiye ederiz. Seo işinde her zaman arama motorlarını kandırmaya yönelik işlemler, oldukça tehlikelidirler.

0 comments

    XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>