Merhaba, bugün müşterilerimizin çok merak ettiği konlardan birisine değinmek istiyorum. SEO’da masraflar giderler…

SEO danışmanlığında Web sitenin veya Marka’nın durumuna göre bir strateji izlenir…

E-TİCARET SİTELERİ İÇİN SEO MASRAFLAR

Eğer E-ticaret sitesiniz varsa bunların genel SEO masrafları blogger tanıtımları, Sözlük girişleri, Makale editörlerine verilen ücretler, paravan mikro sitelerin oluşturulması, Eticaret sitesine girilen yazılar, sosyal medya’da paylaşımların ücretleri veya reklamları gibi gibi benzeri masraflar saymak ile bitmiyor bunların üstüne bir iç optimizasyon yapılması gerekiyor.

HİZMET SİTELERİ SEO MASRAFLARI

Hizmet siteleri , bir işin bir hizmetin tanıtımını yapar bu nedenle bu hizmetin diğer hizmetlerden daha iyi olduğunu internet ortamında anlatılması ve tavsiye edilmesi lazım burada da yine sözlükler, forumlar, video siteleri , haber siteleri, blog siteleri ve sosyal medya devreye giriyor web sitenize buralardan trafik getirilmesi lazım.

Bu trafik kaynaklarından haber siteleri özellikle biz SEO Ajansları tarafından çok fazla para harcanan yerlerden birisidir. Haber sitelerinin kalitesine göre bazıları 100 TL bazıları ise 2000 TL haber başına ücretler istemektedir.

PARA HARCAMADAN SEO HİZMETİ VERİLİR Mİ ?

Evet verilir ama bu SEO sizin işinize yaramaz forumlar ve sosyal medya ile sınırlı kalırsınız ve bu da sitenizin yükselmesine yarar sağlamaz bundan şu sonuç çıkıyor …Masrafsız SEO çalışması yapılmaz yapılsa da etkili olmaz…

Siz siz olun çalıştığınız SEO Ajansının masraflarına dikkat edin…

Sizlere gönderdikleri raporda para harcanmış mı harcanmamış zaten belli oluyor…

0 comments

    XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>