Web sitelerindeki seo danışmanlığı çalışmaları çok sayıda parametreye bağlıdır. Bunların bazılarını biliyoruz ama bilmediğimiz de çok sayıda parametre mevcuttur ve daha mevcut olacaktır. Bunun nedeni değişen ve sürekli güncellenen algoritmalar ile yeni parametrelerin SEO alanına girmesidir. Ancak sürekli ön planda olan parametrelerde vardır. İçerik ve back link parametreleri sürekli olarak seo çalışmalarının ön planında bulunmaktadır. Ancak bunları kullanırken bir strateji oluşturmak gerekir. Seo çalışmalarında her şey sabır ve istikrar gerektirir.

Web sitelerini genel anlamda ikiye ayırabiliriz. Sürekli güncellenen web siteleri (gazete,forum,blog) ve kurumsal tanıtım siteleri bu iki ayrımı oluşturur. Burada peşinen sürekli güncellenen siteler için seo çalışmalarının daha kolay olduğunu söylemek mümkündür. Çünkü onlar işin içerik kısmını çok iyi yaparlar ve bu içerikle orantılı back link de doğal olarak ortaya çıkar.

Seo Danışmanlığında Süreklilik

seodanismanligi

Sürekli güncellenen bir web sitesi açtınız. Bu sıralar popüler olan blogları örnek verebiliriz. Bir blog sitesi açtınız ve her gün 1 makale tarzında özgün içerik giriyorsunuz. Bu web sitesi için ilk ay pr3 ve pr4  back linklerden ikişer adet almanız sıkıntı olmayacaktır. Sonraki aylarda bunları artırmalısınız ancak bu şekilde bu çalışmalar sonuç veririr. Eğer istediğiniz yere ulaştıktan sonra backlink almayı bırakırsanız bu Google tarafından mantıksız olarak algılanacaktır. Çünkü Google’da üst sıraya gelerek ziyaretçi sayınız arttı, eskiye göre backlink sayınız arttı ama birden durdu. Bu hiç doğal değil, arama sonuçlarında üst sıralara geldikçe backlink sayınız artmalıdır. Bunun için backlink çalışmasını sabır ve istikrar ile uygulamalısınız.

Bir şirketin tanıtım web sitesi için seo danışmanlığı yapacaksınız. Şirketin web sitesinin genel SEO sorunlarını çıkarıp, gerekli önlemleri aldınız. Web sitesi için yapacağınız kodlama çalışması bitti. Web sitesine girebileceğiniz içeriklerde bitti. Sonrasında back link çalışması yapacaksınız. Eğer web sitesi yeni açıldıysa ilk aylarda back link almanızı tavsiye etmeyiz. 2 ay veya 3 aya kadar backlink almamalısınız. Bundan sonra pr2 back link ile başlayabilirsiniz. Ancak bunları yine artarak uygulamalısınız. Web sitesi bu ilk 2-3 ayında sosyal ağlardan backlink alabilirsiniz.

0 comments

    XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>