Tam zamanlı bir iş olabilen arama motoru optimizasyonu süreklilik gösteren uzun vadeli bir iştir. SEO alanında uzmanlaşan bazı şirketler dahi vardır. Ancak internet sitenizin optimizasyon işini bir SEO şirketine vermek çoğu zaman maliyeti yüksek bir seçim olabilir. Tabi ki bu fiyatlar sitenize sunulan hizmetlerin büyüklüğüne ve sürecin uzunluğuna göre değişebilir. Fakat yaptığınız bu harcamalar siteniz için akıllıca yapılmış yatırımlara dönüşebilir. Kısacası siteniz için sizden daha iyi sonuçlara ulaşacak uzman kişiler kiralamış olacaksınız. Ve mutlaka doğru yapılan bir SEO çalışması ile sitenizin iş hacminin artmasıyla birlikte gelen maddi gelir yaptığınız harcamaları telafi edip kara geçmenizi sağlayacaktır.

SEO Dışı SEO Yapmak

Bazen hiç SEO olmaması kötü bir SEO çalışmasından ise daha iyi bir durumdur. Bu sebepten planlamanızı yönetecek olan SEO şirketini doğru seçmek oldukça önemlidir. Aldatan SEO seçenekleri içermeyen bir şirketi bulmak için çalışacağınız firmanın etik kurallarını görmek istediğinizi iletin. İyi bir sıralamada olan şirketi seçmek şüphesiz önemlidir fakat sadece bu gürünüme aldanmamak gerekir. Karar vermenizi kolaylaştırmak için şirket referanslarını iyi incelemek ve daha önce çalıştığı siteleri ziyaret edip reklam metinlerindeki yazım kalitesini incelemek gerekir.

Bunun yanı sıra arama motolarındaki yerinizi yukarılara taşımak için çeşitli yöntemler içeren bir plan olmalı ve bu plan ayrıntılı bir şekilde hazırlanmalı. Yapılacak işlemlerin ve ücretlendirme planının anlaşılır ve net olması gerekir. Müşterilerine gerçekçi olmayan beklentiler sunan şirketlere dikkat edilmeli. Hızlı sonuçlar vaat eden şirketler büyük olasılıkla aldatıcı yöntemler kullanıyordur. Mesela Google’da en üst sırada uzun bir dönem kalmayı garanti eden şirketlerden uzak durmak gereklidir.

Dış kaynak kullanımına karar vermeden daha önce SEO Hizmeti yönetimi yazılımını denemek, sonuçları daha net takip etmenize yardımcı olabilir ve siteniz için anahtar kelimeleri bulmanıza ve sayfa göndermenize olanak sağlar. Bu yöntemin size maliyeti dış kaynak kullanım maliyetinden daha hesaplı olacaktır. Sitenize ziyaretçi çekebilmek için iyi optimize edilmiş sayfalar gerekmektedir ve bunu arama motoru optimizasyonuda zaten sağlamaktadır. Ama unutulmaması gereken bir kural vardır ki oda ancak iyi bir ürün teklifinin ziyaretçilerinizi meşteri konumuna çevirebilir.

0 comments

    XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>