Seo Türkçe karşılığı arama motorudur. İngilizce karşılığı ise Search Engin Optimization anlamında olup baş harflerinden oluşmaktadır. Google, Yandex, Bing en sık kullanılan arama motorları arasında yer almaktadır.
Seo yapılmasının en önemli nedenlerinden birisi kullanıcıların veya firmaların web sitelerinin arama motorlarında ilk sırada yer almasını sağlamaktır. Yeni bir site kurulurken bir seo uzmanı ile çalışmak en mantıklısıdır. Sitenizin ilk sayfalarda olabileceği garanti edilebilmektedir. İnsanların yapmış oldukları aramalarda çoğunluk olarak alışveriş siteleri, genel bilgiler yer almaktadır. Alışveriş sitelerinde yaşının büyük olması her zaman için ilk sırada olmasını ve hiç düşmemesini sağlamaktadır.
Seo yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Sitenin tasarımının dikkatli yapılması gerekmektedir. Aranılan bilgilerin site içerisinde kolaylıkla bulunabilmesi gerekmektedir. Karmaşık bir web sitesinde bulunamayan veya ulaşılamayan bilgilerden dolayı sitenin ziyaret edilmesi o kadar zor olabilmektedir. Sitenin renk uyumunun düzenli ve dikkatli seçilmesi gerekmektedir. İnsanların gözlerin yorulması sitede gezinmelerini engelleyebilir. Seo uzmanı kişiler tüm bu detaylara dikkat etmektedirler. Kullanılan anahtar kelimelerin insanların aramalarında nasıl yapacakları ne istedikleri bilinmeli veya tahmin edilebilir olması gerekmektedir. Anahtar kelimeler çok sık kullanılmamalıdır. Özgünlük başta gelmektedir. Sitenin insanların dikkatini çekmesi gerekmektedir. Aradıkları her şeyi kendilerinde bulabilmelidirler. Bu şekilde sitenin üste çıkması sağlanabilmektedir.

seo-hizmeti

Web siteniz yaptıracak olan kişiler sitelerinin öne çıkmasını istiyorlarsa seo uzmanlarından yardım alarak sitelerinden istedikleri performansı alabilmeleri sağlanmaktadır. Seo her insan yapabilir ama her insan SEO ile siteyi yukarı çıkaramayabilir. Bu nedenle tekniklerinin mutlaka bilinen kişiler tarafından yapılması önerilmektedir. Seo uzmanı ile çalışacak olan kişiler seo uzmanlarına daha önce yapmış olduğu site örneklerini sorabilir, ne kadar süre içerisinde sitenin ziyaret edilebilme oranını tahmin edebileceğini ve en üste veya ilk sayfalarda yer alabileceğini öğrenmek isteyebilir, tekniklerini ve iş deneyimini sorgulayabilmektedir. Sayfanız içerisinde düzeltilmesi gereken veya eksiklikleriniz var ise bunlar konusunda da profesyonel yardım alarak tüm olumsuzlukları yok edebilirsiniz.
Seo ile işlerinizi geliştirmek istiyorsanız zaman kaybetmeden iletişimde bulunmalısınız. Ne kadar güzel yapılmış site bir o kadar dikkat çekici olacak ve en üst sıralarda yer alabilecektir.

3 comments

  1. bahsetmiş olduğunuz üzere aramalarda çok girilen bir kelime bu işle bende ilgileniyorum oradan biliyorum vermiş olduğunuz bilgi için çok teşekkür ederim işime yarayacaktır.

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>