Başta Google veya diğer arama motorlarında bir hedef anahtar kelimeniz var diyelim. Bu anahtar kelime “seo hizmeti” olsun. Şimdi bu kelimede web sitenizin sıralamasını her gün kontrol ediyorsunuz. Bu sırada, şu sırada diyorsunuz. Ama bunu demeniz tam olarak doğru sayılmayabilir bazı istisnai durumlar için. Çünkü arama motorlarında her daim dalgalanmalar mevcuttur. Yani sizin verdiğiniz o sıralamalar anlık değerlerdir. Ancak gün boyu bu anlık değerleri kontrol edip bir ortalama değer bulursanız en doğru sonuca ulaşmış olursunuz. Ancak bu dalgalanmadan çok da korkmanıza gerek yok. Dediğimiz gibi dalgalanma çok popüler bir şeydir. Sıralama da olan dalgalanma kadar link sayınız da olan dalgalanma da pek fazla önemli değildir. Tabi bu önemli değil dediğimiz dalgalanma miktarı mevcut durumunuza göre değişir. Çok bariz bir dalgalanma ise sizin bir hatanız olduğunu söyler. İndexlenmiş linklerinizdeki büyük dalgalanmalar için oldukça dikkatli olmalısınız.

Dediğimiz gibi kayda dalgalanma son derece genel bir durumdur ancak son derece büyük dalgalanmalar ise sizin bir hatanızın olduğunu söyler. Eğer tek bir arama motorunda arama trafiğinde büyük dalgalanma yaşıyorsanız, o arama motorunun hizmet kurallarına göz atmanızı öneririz. Veyahut da o arama motorunun örümceklerine erişim izni vermemiş olabilirsiniz. Bu erişim iznini ayarlamak veya kontrol etmek için robots.txt dosyasına bir göz atmanızı öneririz. Sitenize gelen back linkler artık eskisi kadar değerli olmayabilir. Arama motorlarının sıkca değişen algoritmaları ile linklerin değerleri de sıkça değişmektedir. Backlinkleriniz artık kayda değer şekilde değerli değilse, link inşanızı tekrar yapmanız gerekecektir.

Seo Hizmetinde Püf Noktalar

seo hizmetleri

Çok miktarda arama motorunda arama trafiğiniz düşüyorsa yine robots.txt dosyasını kontrol etmenizi öneririz. Burada ayrıca olası bir DNS problemi de olabilir. Bu gibi sorunları çözmeniz için hosting sorumlusu ile görüşmenizi öneririz.

Anahtar kelimede oluşan dalgalanmalar ise son derece normaldir. Ancak eğer kayda değer bir düşüş yaşıyorsanız bu belki de yeni rakiplerinizin olduğunun göstergesidir. Kıymetli anahtar kelimelerde her zaman üst sıralara çıkmaya çalışanlar olur. Burada eğer kendi sitenizi güncel ve kalitesini koruyarak muhafaza etmez iseniz, bu büyük dalgalanmalara maruz kalabilirsiniz. Ayrıca belki de o arama motorundan ceza almış olabilirsiniz.

0 comments

    XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>