Matematiksel bir işlem ile iş hayatınızda son derece ileri seviyelere ulaşabilirsiniz desek ne derdiniz? Okul hayatı boyunca hep korku ve nefretle baktığımız bir ders olan matematik için hep bu elmalarla armutları hayatta nerede kullanacağız diye hayıflandık durduk hepimiz. Ama şimdi basit bir matematiksel fonksiyon ile iş hayatında ilerlemeniz mümkün. Globalleşen dünyanın vazgeçilmez unsurlarından biri olan ve ulaşılmaz denilen mesafeleri bir tık yakınınıza getiren internet dünyasında yerinizi alabilmeniz için “seo” yani arama motoru optimizasyonunuzu yapmanız gerekiyor.
Dünyanın her yerinden binlerce internet kullanıcısının tercih ettiği en önemli arama motoru olan googlede yer alabilmek yad üst sıralarında yer almanın yapacağınız satışları ve vermek istediğiniz bilgilerin ne şekilde yayılacağını bir düşünün. Google seo tekniklerine hâkim olmanız ve web sitenizde bunları kullanmanız istediğiniz sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır. Seo ile web sitenizin bazı yerlerinde yapacağınız basit değişiklikler size yardımcı olacaktır. Bu küçük optimizasyonlar ufak tefek eklentiler gibi görünse de diğer optimizasyonlarla bir araya geldiğinde organik aramalardaki performansınızı etkileyeceğinden kesin sonuca ulaşabilirsiniz.

SEO işlemleri
Google seo konusundaki inceliklere bakacak olursak;
– Öncelikle bu optimizasyonlar sadece doğal aramaları etkileyecektir.
– Google seoda özgün olmanız oldukça önemli. Diğer sayfalarda da aynı cümlelerle bulunan bilgiler yerine değişik ifade ve anlatım biçimlerini kullanınız.
– Sayfanızdaki başlıkları etiket kullanarak gösterin. Bu etiketin içeriği arama sonuçlarında ilk satırda görünecek kısımdır ve kullanıcının aradığı kelimeler bu satırlarda bold görünür. Buda kişinin bulduğu sitenin aradığı konuya ne kadar uygun bir yer olduğunu gösterir. Başlıklarda kendinizi iyi ifade etmelisiniz. Burada adınız, faaliyetiniz ve verdiğiniz hizmetlerle ilgili bilgi verebilirsiniz.
– Sayfa içeriğinizi net olarak tanımlayın
– Her sayfa için ayrı ayrı ve başka yerlerde kullanılmamış etiketler oluşturun.
– Kısa cümlelere uzun anlamlar yükleyin.
– Açıklamaları her sayfa için farklı tanımlayın
– Anlaşılması kolay ve sizi tanımlayacak URL’ler seçin ve geliştirin.
– Sitenize gelen bir kullanıcının aradıklarına kolaylıkla ulaşabilmesini sağlamanız gerekir.
İşte bunlar googlede yüksek sıralara ulaşmanızı sağlayacaktır. Buda size karı ve ulaşmak istediğiniz müşteri potansiyeline sahip olmanızı sağlayacaktır.

4 comments

  1. bu makaleyi bizlere ulaştıran kişilere çok teşekkür ediyorum . çok güzel olmuş ellerinize sağlık 🙂

  2. ben çok beğendim bu makaleyi ve içeriklerinden çok etkilendim saolun makale için 🙂

  3. gerçekten çok güzel olmuş ellerinize sağlık seo işlemleriyle ilgili bütün bilgileri bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.

  4. okul hayatı yönünden ele alınarak konuyu anlatması alamamız açısından kolaylık sağlıyor ve bunun için teşekkürlerimi bildiririm.

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>