SEO Rehberi HTML Başlık Etiketleri: 100 farklı kitap yazdığınızı ve hepsine tamamen aynı ismi verdiğinizi düşünün. Dışardan birisi bunların farklı olduğunu nasıl anlayabilir?

Aynı örnekten yola çıkarsa, bu 100 kitabın başlıklarının 1 veya 2 kelimelik isimler olduğunu düşünün. Yine bu durumda da başka kişiler için anlaşılması zor bir durum ortaya çıkar.

HTML başlık etiketleri internetin ilk zamanlarından beridir vardı ve bu başlık etiketleri arama motorlarının içeriğinizi anlaması için en güçlü etkendir. Kötü başlık etiketlerinin size getirisi de kötü olacaktır. Ancak bazen Google sizin bir içeriğinizin başlığını, kendi sorgu sayfalarında farklı şekilde alabilir. Bunun nedeni başlığınızın göreceli olarak kısa olması, sitenin iyi bir açıklama sayfasına sahip olması ve arama sorgularıyla alakalı olması olarak belirtilmiştir.

İyi başlık etiketleri seçmenin en iyi yolu bir anahtar kelime araştırması yapmaktır. Buna göre en çok ziyaretçi çeken kelime gruplarına yönelik içerikler oluşturmak oldukça faydalıdır.