SEO Rehberi Örnek Stratejiler: Müşterilerinizden size link vermelerini isteyebilirsiniz. Birçok şirket çözüm ortaklarını web sitelerinde duyurmaktadır. Böylelikle her şirket müşterilerine daha şeffaf olmaktadır hem de bu olay link verilen firmaya yaramaktadır. Logonuz ile size link vermeleri daha güzel ve daha faydalı olacaktır.

Firmanıza ait bir blog oluşturun, burada yaptığınız işlere ait özgün ve kaliteli içerikler oluşturun.  Bu şekilde hem yaptığınız iş alanındaki bilginizi gösterirsiniz hem de bloğu yorumlara açarak iş yaptığınız konularda dışardan farklı görüşler alabilirsiniz. Bunun yanında alanınızdaki diğer blogları da takip ederek kendi bloğunuza ziyaretçi çekebilirsiniz.

Viral reklamda oldukça önemlidir. Bir video hazırlayarak bunun viral şeklinde paylaşılması son derece faydalı olacaktır. Bunun yanında infografiklerde viral reklam için oldukça faydalıdır ve yaygındır.

Bunlar sadece link inşa stratejileri için birkaç örnektir. Link inşası seo işlemlerinin en karmaşık ve riskli konularından birisidir. Yanlış yapılan bir link inşası işlemi ceza almanıza sebep olabilir. Bu nedenle bu işlemi yaparken son derece dikkatli olmak gerekir.