Google SEO  ilk zamanlarından beridir anahtar kelimeler oldukça önemli oldukça önemli olmuşlardır. İlk zamanlar fazla önem verilmezdi arama motorları buna, ancak zaman geçtikçe kaliteyi artırmak gerekti tabii ki. Şimdi ise anahtar kelimede ilerlemek (Her anahtar kelimeye göre değişkenlik gösterir.) zordur. Bazıları için oldukça zordur. O anahtar kelimede üst sıralarda çıkmanız için belki ilk başta o anahtar kelimeyi içeren bir alan adı kullanmalısınız. Bunun dışında o anahtar kelimeyi içeren oldukça fazla ve kaliteli içeriğe sahip olmalısınız.

Şimdi burada SEO için anahtar kelime-metin olayına değineceğiz.

Anahtar kelimeniz ile metniniz alakalı olmalıdır. Yani rasgele yazdığınız veya bulduğunuz her yazıya hedef anahtar kelimenizi yerleştiremezsiniz. Yerleştirseniz bile o metnin anahtar kelimesi olarak işlem görmez. Yani bir enerji santralinin fizibilite çalışmasının bir kısmını içeren bir metine eğer hedef anahtar kelime olarak “bahis” içerek metinleri yerleştirirseniz bu başarılı olmayacaktır. Anahtar kelimeniz metniniz ile alakalı olmalıdır. Anahtar kelimeniz ile alakalı bir metniniz var ama anahtar kelimeyi nerede kullanmalısınız?

kelimeler-seo

İlk olarak metnin başlığı anahtar kelime için son derece uygundur. Anahtar kelimenizi başlığa yakın tutmanız son derece iyi olur.

Anahtar kelimeyi çok fazla kullanmanızı önermeyiz. Ancak yazı çok büyük ise kullanım sayınız artırabilirsiniz ve sadece salt olarak anahtar kelimeyi kullanmayın. Yan anahtar kelimeleri de kullanın. Değişik varyasyonlar oluşturun, bunları kullanmanız arama motorları tarafından takdir edilir. Kaliteli bir içerikte en az bir görsel bulunmalıdır. Bu görsel de bir etikete, açıklamaya sahip olmalıdır. Bu görselde anahtar kelimenizi kullanabilirsiniz. İçeriğin meta taglarında anahtar kelimenizi kullanabilirsiniz. Son derece önemli olarak sayfa link adresinde anahtar kelimeyi kullanabilirsiniz, kullanmalısınız. Arama motorları anlaşılır link adreslerini severler. Eskisi gibi karmaşık kodları anlayamazlar ve anlayamadıkları siteler için özel uğraşı da yapmazlar.

Anahtar kelime yoğunluğu diye bir olgu vardır ancak bu ne kadar doğrudur ne kadar yanlıştır, kesin bir bilgiye henüz sahip değiliz. Genel kanı bir metinde %2 yoğunluğa sahip bir kelime anahtar kelime olarak yorumlanır, şeklindedir. Ancak dediğimiz gibi bu kanı kanıtlanabilmiş değildir. Bu işe sadece matematik veya oran orantı şeklinde bakılacağını düşünmediğimden, bu kanı bana da pek doğru gelmemektedir.

0 comments

    XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>