SEO ülkemizde ilk duyulduğunda daha basitti ve çok daha az sıralama kriteri vardı. Bu nedenle arama motorlarının manüple edici black hat yöntemler kolayca işe yarıyordu. Şimdi ise black hat yöntemlerin işe yaraması neredeyse imkansız veya gelecek için çok büyük bir risk oluşturuyor. Bu nedenle başarılı bir SEO hizmeti SEO, ücretli arama, sosyal ağlar ve halkla ilişkilerin bir bütünü olarak ortaya çıkar.

SEO’da Başarının Tek Yolu:Bütünsel Bir Yaklaşım’dır.

SEO'da Başarının Tek Yolu:Bütünsel Bir Yaklaşım

Aynı bir yapboz gibi SEO’da tüm parçaları tamamlamak kusursuz bir başarı sağlayacaktır. Ancak eksik tek bir parça bile anlamın bütünlüğünü bozacak ve sürprizlere olanak sağlayacaktır.

2016 yılı içindeyiz ve gerçekten SEO eski SEO değil. Eğer sadece link çıkarak bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız, bu durum rekabete bağlı olarak hayli zor olabilir.

Arama motoru algoritmaları günden güne değişiyor. Bunun yanında bir de Makine Öğrenmesi’nin algoritmalarda uygulanması ile Google algoritmalarını daha sık ve daha küçük etkilerle değiştirecektir. Sosyal medya, içerik, link, dönüşüm oranı vb. gibi bir çok arama sinyalinin bütünleşik sonucu arama sıralamanızı oluşturmaktadır.

200-lerde-seo

 

2016-da-seo

SEO’da tek bir arama sinyaline veya faktöre yönelmek sizi rekabete bağlı olarak başarılı yapabilir ancak bu durumda geçilmesi kolay bir hedef olursunuz. Bunun yanında olabildiğinde tüm arama sinyallerine yönelik çalışma yaparsanız, çalışmalarınızı daha sağlam bir temele oturtmuş olursunuz. Tüm faktörlere yönelik çalışmanın bir diğer faydası da hangi faktörün sıralamada daha fazla etkiye sahip olduğunu kaba taslak ölçebilmenize olanak sağlamasıdır.

SEO’nun yanında diğer pazarlama yollarına yönelik çalışmanız için asla geç değildir.

Örnek olarak Google, Twitter sonuçlarını arama motoru sonuçlarında gösterdiğinden beri siteniz ile hedeflediğiniz arama sonuçlarına ulaşabileceğiniz gibi bunu Twitter hesabınız ile de yapabilirsiniz. Bazı arama terimlerindeki arama sorgusu sonuç sayfasında Twitter hesaplarını görmüşsünüzdür. Neden Twitter hesabınızdan da siteniz gibi ziyaretçi çekmeyesiniz?

Bunun yanında aynı Twitter gibi, başarılı bir Youtube optimizasyonu ile de arama sonuçlarında iyi bir konum elde edebilirsiniz. Twitter’ın sağladığı avantajlar Youtube için de geçerlidir.

Bazı arama terimlerinde gerekli gördüğünüz durumlarda uygun bütçe ile yapacağınız arama reklamcılığı da harcadığınız bütçenin çok fazlasını kazanabilirsiniz. Kanallar arası yeniden pazarlama diye bir yöntem vardır. sitenizi ziyaret eden kişilerin önüne sürekli sayfalarınız çıkar. Gerçekten çok verimli bir yöntemdir ve SEO çalışmalarını tamamlamak için çok faydalıdır.

Bir sınavda tek soruyu yaparak sınıfta birinci olmanız çok zordur. Bu nedenle her sorudan biraz puan almanız daha kolaydır. SEO yöntemlerini de bu şekilde uygulamanız faydalı olacaktır.

0 comments

    XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>