SEO Hizmeti Arama motorları her geçen gün kendini geliştiriyor. Google sürekli olarak yeni algoritmalar kullanmaya başlıyor. Bu nedenle birçok web sitesi arama sonuçlarındaki yerlerini kaybediyor. Bir çok anahtar kelimede dalgalanmalar(Anahtar kelimede sıralanan sitelerin hepsinin veya büyük bir çoğunluğunun sürekli olarak yer değiştirmesidir.) oluşmaktadır. Google’ın bunu yapmasının en büyük nedeni kendisini Google’a kaliteli gibi göstermeye çalışan web siteleridir. Burada çoğunlukla Google üzerinden gidiyoruz çünkü, ülkemizde rakipsiz en çok kullanılan arama motorudur. Google bu algoritma değişiklikleri ile kullanıcılara daha kaliteli hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Bu kaliteli hizmet de gerçek kaliteli sitelerdir. Yani bir kullanıcı bir anahtar kelime ile arama yaptığında, ona o anahtar kelimede en kaliteli web sitesine ulaştırmak amaçtır.

seo hizmetleri

Google bu konuda oldukça titizdir. Dediğimiz gibi sürekli algoritma değişikleri ile Google’ı kandırmak pek olası durumda değildir. Google’ı kandırmak derken aslında, doğal olarak kaliteli görünmeye çalışan kalitesiz web sitelerinden bahsediyoruz. Google aslında bu algoritmaları geliştirirken doğal olmayan web sitelerini arıyor ve bulduğu zaman cezalandırıyor. Bu nedenle seo hizmeti eskiden bu doğal görünmeye çalışmak olarak algılanıyordu. Aslında bir ara işe yaradı ama şu anlık amaçsız bir uğraşıdan başka bir şey değildir. Şu andaki genel trend ise kaliteli web sitesinin oluşturmak. Ancak doğal bir web sitesine sahipseniz Google’dan kurtulabilirsiniz.

Peki doğallığı bozan uygulamalar nelerdir?

Etiketleriniz oldukça önemlidir. Etiketlerini çok fazla sayıda oluşturmamalısınız. Bu Google tarafından spam olarak algılanır. Google tarafından önerilen bir makaledeki kelime sayısı 300’dür. Bu sayıda kelime içeren bir yazının etiket sayısı 4 civarında olmalıdır.

Anahtar kelimeleriniz de burada önemli bir yer tutar. Çok fazla sayıda seçilen anahtar kelimeler, yazının doğallığını bozmaktadırlar. Burada etiketlerde olduğu gibi 300 kelimelik bir yazıda 4 adet anahtar kelime kullanılması önerilir. Bunlardan başka 2-3 tane de rastgele yan anahtar kelime seçerek onları da kullanabilirsiniz.

H1 tagını oldukça fazla kullanmak da doğallığı bozar. Bunu kullanma sayısı kadar yazı içi hiyerarşi de önemlidir. Yazı başlığı H1 tagını hak eder. H2 tagı ile ana başlığın altına H1 tagı ile yan başlık koyarsanız doğallığı yine bozmuş olursunuz. Kurumsal SEO yapacaksanız bunlara dikkat etmelisinizi

SEO Link stratejisi belki de en önemli faktördür doğallık açısından. Eskiden beridir çok fazla sayıda back link oluşturmaya çalışılmaktadır. Bu genelde ücretsiz web siteleri üzerinden yapılmaktadır. Ancak bu da yanlıştır. Bu back linklerin geleceği web site türleri arasında da bir denge olması gereklidir. Tamamen ücretsiz bloglardan gelen back linklere sahipseniz, bu Google tarafından pek doğal olarak algılanmaz.

Aslında tüm back link aldığınız web sitelerinin maksimum %40’ı ücretsiz web sitesi olması gibi bir şart söyleyebiliriz.

1 comments

  1. monoray vinç

    Özellikle son google güncellemeleri ile doğal görünmek bir hayli önem kazanmaya başladı.

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>