Arama motorlarının ilk çıkışından beridir linkler oldukça fazla öneme sahip olmuşlardır. Bu önem aslında arama motorlarının hedef işlevi ve bulunma amacında gizlidir. Arama motorları ilk başlarda belirtilen anahtar kelimedeki içerikleri size sunardı. Daha sonra buradaki içerikleri saptama algoritmasını oldukça karmaşıklaştırdı.  Bu nedenle arama motorları linklere oldukça önem verir. Çünkü yapılan arama sonucunda kullanıcıya gösterdiği linkleri, kaliteliden başlayarak sıralamalıdır. Bunu yaptığı zaman amacına ulaşmış ve kullanıcıların takdirini toplamış olur. Peki ama link kullanımı nasıl olmalıdır. Bu konu oldukça kolay gibi gözükse de, gerçek durum hiç de öyle değildir. Link kullanımı algoritması oldukça karmaşıktır. Bu karmaşıklığın nedeni de tüm arama motoru algoritmaları gibi, sahtekarlığı önlemek ve daha kesin saptamalar yapabilmektir.

Devamını Oku

Başta Google veya diğer arama motorlarında bir hedef anahtar kelimeniz var diyelim. Bu anahtar kelime “seo hizmeti” olsun. Şimdi bu kelimede web sitenizin sıralamasını her gün kontrol ediyorsunuz. Bu sırada, şu sırada diyorsunuz. Ama bunu demeniz tam olarak doğru sayılmayabilir bazı istisnai durumlar için. Çünkü arama motorlarında her daim dalgalanmalar mevcuttur. Yani sizin verdiğiniz o sıralamalar anlık değerlerdir. Ancak gün boyu bu anlık değerleri kontrol edip bir ortalama değer bulursanız en doğru sonuca ulaşmış olursunuz. Ancak bu dalgalanmadan çok da korkmanıza gerek yok. Dediğimiz gibi dalgalanma çok popüler bir şeydir.

Devamını Oku

Link çıkışı Google için her zaman oldukça önemli olmuştur. Bir anlamda link verdiğiniz sitelere referans oluyorsunuz diyebiliriz Google nezdinde. Peki Google buna önem veriyor mu?

Devamını Oku

Google arama motorları arasında en iyi olarak lanse edilir. Bu demektir ki; Google size aradığınız kelimede en kaliteli sonucu getirmelidir. Bunu yapmak da asla kolay değildir. Çünkü kalitesiz ama illegal yollardan ön sıralara çıkmak isteyen bir çok web sitesi vardır. Google bunu önlemek için birçok algoritma geliştirmiş ve uygulamaktadır.

Devamını Oku