Son haberleri duydunuz mu? Instagram 300 Milyon aylık aktif kullanıcı sayısı ile, bu alanda Twitter’ı geçmiş durumdadır. Instagram bu alanda akıllıca bir yol izleyerek geldi. Güncellemelerini çoğunlukla olumlu dönüş aldı ve giderek kullanıcı sayısı arttı.

Devamını Oku

üm istediğimiz sosyal ağlarda iyi bir paylaşım popülaritesine sahip olmaktır. Ancak kaliteli bir içerik oluşturup, kaydet butonuna basmak ve umduğumuz paylaşım popülaritesini beklemek bazen yeterli olmayabiliyor. 1.3 milyar kullanıcıya sahip Facebook ve yüz miyonlar civarında kullanıcıya sahip Linkedin, Twitter, Pinterest ve diğer platformlar sayesinde; sosyal medyadan uzak kalmak için baya bir efor sarf etmek gereklidir.

Devamını Oku

tumblrSosyal medyanın seo çalışmalarına olan etkisi hakkında yazılar yazdık. Bu konuda tüm otoritelerin ortak görüşü seo çalışmalarında sosyal medyanın aktif şekilde kullanılması yönündedir. Sosyal medyaya yönelik çalışmalar sadece seo için değil, itibar yönetimi için de kullanılmaktadır. Bu sebeple sosyal medya çalışmaları birden çok alanda sonuç vermektedir.

Devamını Oku

Sosyal medya artık arama motorları içinde bir referans noktasıdır. Çünkü burada büyük çoğunlukla gerçek insanların yorumları ve beğenileri yer alır. Arama motorları da insanların değer verdikleri siteleri ön plana çıkarmayı, o siteleri kötülerinden ayırt etmeyi amaçlar.

Google’da sosyal medya konusunda en ön planda duran arama motorlarından birisidir. Özellikle Google+’ın açılmasıyla birlikte, arama sonuçları sıralamaları değişmiştir. Google+ , organik hit teriminin öneminin azalmasına sebep olmuştur ve belki daha fazla etkili olacaktır.

Devamını Oku