SEO çalışmaları yapıyorsunuz ancak; sonucunu aldığını düşündüğünüz çalışmalar gerçekten istediğiniz gibi sonuç veriyor mu? Sadece çok trafik almak, optimal bir çözüm değildir. Aldığınız trafik hakkında daha derin bilgi sağlamalı, sizin için gerçekten faydalı olduğundan emin olmalısınız. En iyi yanı da bunu yapmanız son derece kolaydır.  Google Web Yöneticisi Araçları ile bunu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Devamını Oku

Anahtar kelime belirleme işlemi kuşkusuz kendimiz veya müşterimiz için yaptığınız SEO çalışmalarında ilk adımı oluşturur.Bu nedenle İşinize Yarayacak Anahtar Kelime Kaynaklarına ihtiyaç duyarız. Eskiden beri uygulanan anahtar kelime arama yöntemlerinin sıradan ve en çok bilinen yoldu: Anahtar Kelime aracına gir, bazı kelimeler yaz, bazılarını işaretle. Bu yol kolay, hızlı ve basit bir yöntemdir.

Devamını Oku

Google SEO  ilk zamanlarından beridir anahtar kelimeler oldukça önemli oldukça önemli olmuşlardır. İlk zamanlar fazla önem verilmezdi arama motorları buna, ancak zaman geçtikçe kaliteyi artırmak gerekti tabii ki. Şimdi ise anahtar kelimede ilerlemek (Her anahtar kelimeye göre değişkenlik gösterir.) zordur. Bazıları için oldukça zordur. O anahtar kelimede üst sıralarda çıkmanız için belki ilk başta o anahtar kelimeyi içeren bir alan adı kullanmalısınız. Bunun dışında o anahtar kelimeyi içeren oldukça fazla ve kaliteli içeriğe sahip olmalısınız.

Devamını Oku

Alan adının SEOya olan etkisine dair uzun uzun yazılar yazdık. İçeriğinizin link adresi de alan adına benzer olarak oldukça önemlidir. Burada eskisi gibi karmaşık ve uzun kodlar içerek alan adları artık modası geçmiş bir gelenek olarak durmaktadır. Arama motorları bu karmaşık link adreslerini anlayamazlar. Anlayamadıkları içerikler için de bir işlem öngörmezler. Bu şekilde sizin içeriğiniz hak ettiği itibarı ve sıralamayı almamış olur.

Devamını Oku