SEO hizmeti ele alacağımız bu yazıda aklınıza gelebilecek tüm sorulara cevap vermeyi umuyoruz…
SEO kelimesinin Türkçesi arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Ama genelde herkes SEO diye bilir ve kullanır.

SEO Hizmeti Nedir?

SEO çalışmasında web sitenizin Google, Yandex, Baidu, Yahoo gibi arama motorlarında ilk sayfaya çıkarılması  için web sitesi  yapılan çalışmaların tümüne verilen genel isimdir.

SEO Süreçleri Nelerdir?

  1. Potansiyel müşterimizin web sitesi Ahrefs ve Semrush gibi SEO araçları ile analiz edilir sektördeki diğer rakiplere bakılarak ortalama neler yapılacağı not edilir. Anahtar kelimeleri bazen müşterimiz kendi söyler bazen de biz belirleriz. Her iki taraf içinde uygun olursa Astoria AVM’daki ofisimizde toplantı yapılır.
  2. Birinci madde’deki işlemlerden sonra müşterimize aylık veya 6 aylık bir bütçe verilir, örnek sözleşme gönderilir. Anlaşma sağlanırsa sözleşmeler imzalanır ve ilk ayın ödemesi alınır.
  3. Web sitesinde eksiden gelen bir ceza varsa ilk önce bunun kaldırılması amaçlanır ardından iç optimizasyon ve yavaş yavaş dış backlink çalışmalarına başlanır.
  4. Bir ay sonra bir müşterilerimize aylık olarak yaptığımız işleri anlatan kapsamlı bir rapor sunulur. Raporda alınan backlinkler, Google Analytics, Ahrefs raporları sunulur. Müşterimiz web sitesinin istatistiksel olarak gelişimi görebilir.

Aşağıdaki formu doldurarak detay bilgi alabilirsiniz…

[]
1 Step 1
SEO Teklifi
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Fiyatlar

SEO danışmanlığı fiyatları anahtar kelimenin zorluk derecesine göre belirlenir genelde piyasada aylık periyotlar şeklinde anlaşma sağlanır.

Peki Anahtar kelimenin zorluk derecesini belirleyen nedir?

Örnek : “Araba” keyword’u herkesin konuştuğu ve gündelik hayatta çok fazla adı geçen bir isimdir bu isimde siz ilk sayfaya çıkmak isterseniz bunun maliyeti çok yüksek olur.

Ama ; “Şişli İkinci El Araba” Kelimesi ise çok daha az insanın aradığı bir kelime olduğu için siz bu kelimede daha kısa sürede ilk sayfada yer edinebilirsiniz.

Kolay ve orta derece zor kelimelerde ortalama aylık 600 TL – 2000 TL arasında bir ücret alınabilir.

Zor kelimelerde ise aylık minimum 3000 TL – 10000 TL arasında bir SEO hizmeti ücreti alınabilir.

Arama Motoru Optimizasyonu Sözleşmesi

SEO sözleşmeleri genelde aylık ve yıllık olarak anlaşılır. Bizim firmamız minimum 6 aylık sözleşmeli ile çalışır. Genel SEO piyasasında da durum böyledir.

Garantili SEO Var mıdır ?

Google algoritması bir ayın içerisinde ortalama 15 defa değişmektedir. Yani 2 günde bir Google kuralları değişmektedir. Bu gibi sürekli değişen bir yapıda web sitenizi ilk sayfaya çıkartmak gerçekten işini bilen arama motoru optimizasyonu uzmanları tarafından yapılması gerekir ayrıca bu iş ekip olarak yapılması gereken bir iştir. SEO’da diğer SEO yapan firmalara göre garanti veren nadir şirketlerdeniz…

Garanti sürecimiz şöyle ; Sizinle 12 aylık sözleşme imzalıyoruz,  kelimeniz orta veya kolay anahtar kelimeler statüsünde ise ve 5 kelime anlaşma sağlandı ise bu 5 kelimeden en az 3 tanesi 7 ay içerisinde ilk sayfada yer almak zorundadır .

Eğer ; 5 kelimeden minimum 3 tanesi 7 ay içerisinde ilk sayfada  yer almadıysa bu 3 anahtar kelime ilk sayfaya gelene kadar ücretsiz çalışmaya devam ediyoruz.
Örnek ; orta derece bir SEO çalışması için 12 aylık anlaşma sağladık , 5 kelime anlaştık bu kelimeler 7 ayda ilk sayfaya gelmedi 9.ayda 3 kelimeniz ilk sayfada yer aldı. 9.ay da ödeme almaya devam ediyoruz.
SEO danışmanlığı veren şirket arasındaki farklarımızı gördünüz umarım en iyi tercihi yaparsınız…

HEMEN BİZE ULAŞIN