Günümüz artık kendi dinamiklerine sahip yeni bir dünya durumuna gelmiştir. Eskiden bir şirket, hizmet vb. şeyler için gerekli bilgiyi ancak oraya giderek veya daha önce onu kullanan insanlardan alırdınız. Şimdi ise dünya değişti. Artık günümüzde 7×24 ulaşabileceğiniz bir bilgi kaynağınız mevcuttur: İnternet. İnternet ülkemize ilk geldiği güne göre çok fazla gelişim gösterdi. İnternet kullanımı arttı ve bunun ile orantılı olarak internetin önemi de bir hayli arttı.

Pazarlama İçin Web Sitesi Şart!

Pazarlama kanalları internet alanına da kaydı. Pazarlamanın yanında bilgi kaynağı olan internet, potansiyel müşterileriniz için bulunmaz bir bilgi küpüdür. İnsanlar artık sağa sola bir hizmet için bilgi sormak yerine, internet sitesini açıp bakıyorlar.

seoturuncu_webtasarim

İnternetin önemini bu kadar vurguladıktan sonra, bir web sitesi sahibi olmanız gerektiğini söylememiz hiç yanlış olmaz. Diyelim bir şirketiniz var, bu şirket hakkında müşterilerinize karşı bazı sorumluluklarınız var. Bu sorumluluklardan birisi de bilgi edinme sorumluluğu. İnsanlar sizin şirketiniz hakkında istediği zaman iletişim bilgisi vs. alabilmelidir.

Türk Ticaret Kanunu

Bu nedenle bir web siteniz olmak zorundadır. Bu sadece bizim fikrimiz değil aynı zaman Türk Ticaret Kanunu’nda belirtilen bir zorunluluktur.

Bir web sitesi içinde karar kıldık şimdi ise bu web sitesini nasıl oluşturacağımıza geliyor sıra. Web sitesi yapımı aslında “web tasarım” kelimeleriyle anılmaktadır. Bu kelime grubundan da anlaşılabileceği gibi bu bir estetik hizmettir. Yani ortaya çıkan ürün, insanların gözüne hoş gelmelidir. Ancak web tasarım sadece estetik kaygılar içeren bir hizmet değildir. Web tasarım için birçok uluslararası standart mevcuttur.

Web Tasarım Standartları

Bu standartlara uymak neden önemlidir? Bu standartlar sizin web sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını etkiler, en önemli etken budur. Ancak bunun dışında bu standartlar aslında kalitenin göstergesidir. Siz bir web tasarım hizmeti aldıktan sonra bunu estetik olarak kendiniz değerlendirebilirsiniz. Ancak işin yazılım kısmını kendi başınıza değerlendirmeniz biraz zor olur.

SEO’da Yüksek Dereceli Web Siteler

Bunun için bazı online araçlar vardır. Bunlar ile web sitenizin standartlara uygunluğunu gözlemleyebilirsiniz. Biz tam da burada yaptığımız işlere güvenimizi müşterilerimize her türlü standartlara uygunluk testinden geçirdikten sonra işi bitirerek gösteriyoruz. Biz sadece kaliteli ve estetik ürünler ortaya koymuyoruz, aynı zamanda bu ürünlerimizin de arkasında duruyoruz.