Kurumsal SEO ; Günümüzün global dünyasında, internetin önemi giderek daha çok artmaktadır. Ana akım medya ve baskılı gazeteciliğin önemi azalırken, sosyal medya ve internet gazeteciliğinin önemi artmaktadır. Bu nedenle pazarlama trendleri de bu değişime ayak uydurmak zorundadır.

Kurumsal SEO Danışmanlığı Neden Gerekli?

Ülkemizde, internet trafiğine çok büyük oranda arama motorları yön vermektedir. Arama motorları içinde ise Google ülkemizde, %90 civarında üzerinde bir paya sahiptir. Bu nedenle kurumsal seo danışmanlığı, hem kurumsal prestij açısından hem de müşterilere ulaşmak açısından son derece önemli noktadadır.

kurumsal_SEO

Reklam mı SEO mu?

Arama motorlarına verilen reklamlar, doğal (organik) sonuçlar dediğimiz kısımların üstünde veya sağında yer alır. Bu reklamlar için arama motorlarına sürekli olarak ücret ödemeniz gereklidir. SEO ile ilk sıralara gelmeye çalışmak yerine, direk reklam alırım diyebilirsiniz. Ancak bu sürdürülebilir bir çalışma programı değildir. Her alanda olduğu gibi yapılan internet trafiği çalışmalarının da sürdülebilir olması gereklidir.

Peki ama neden sürdülebilir değildir reklamlar?

Sadece reklama yönelmek, internet trafiğinizi tek kanala bağlamak anlamına gelir. Yani elinizden o kanal giderse, tüm internet trafiğiniz gider. Bunun dışında yapılan SEO çalışmaları sadece arama motorlarında üst sıralara yerleşmek için değildir; aynı zamanda ziyaretçilerinize kaliteli bir internet deneyimi sunmak için gereklidir. Arama motorlarının her geçen algoritma güncellemesi ile kaliteli içerik & sayfa düzeninin önemi daha artmıştır. Bu nedenle SEO çalışması hem arama motorunda üst sıralara yerleşmenizi hem de kaliteli bir web sitesine sahip olmanızı sağlayacaktır.

Tamam SEO, Ama Neden Siz?

anayuz2SEO konusuna ısındınız ama; ortalıkta bir sürü SEO şirketi iken neden siz? Biz internet teknolojilerine 2005 yılında web tasarım ile başladık. Halen de bu işi SEO müşterilerime sunmaktayız. Ancak 2008 yılında kurduğumuz seoturuncu.com ile web projelerinin tamamında bir kontrol sağlamak ve daha iyi sonuçlar elde etmek amacıyla SEO’ya yöneldik.

Kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti alırken son derece dikkatli olmalınız. Black Hat SEO denilen yöntemler, ülkemizdeki ilk SEO akımlarında çok popülerdi. Ancak art arda gelen algoritma güncellemeleri ile bu SEO yöntemlerini kullananlar arama motorları tarafından cezalandırılarak aramama sonuçlarından silinmeye kadar gitti. Günümüzde o eski sert black hat SEO yöntemlerini kullananlar yoktur diye umuyoruz. Ancak bunların daha yumuşatılmışları da kullanılmaktadır. Bu eskisine göre daha yumuşak olan yöntemler ilk başta arama motorlarının gözünden kaçabilir. Ancak daha sonra gelecek algoritma güncellemeleri için büyük risk taşımaktadır. Bizim yaptığımız SEO çalışmaları tamamen organik işlemler içermektedir.

Kaliteli İçerikler

Kaliteli içeriği ben kendi sektörüm için sizden daha iyi yapabilirim diyebilirsiniz. Ancak bizim burada değimiz kaliteli içerikte sırf bu sayfada olması gereken 60’ı geçkin özellik sayabiliriz. Bunun yanında ölçü çok önemlidir. Dediğimiz gibi her şey organik olmak zorundadır. Bu ölçüler şaşarsa bugün olmasa bile bir gün siteniz yerinden olacaktır.

 

Bloglar

Bunun yanında eğer Blog sayfamızı takip ederseniz, global kaynakları ne kadar takip ettiğimizi görebilirsiniz. Peki bu neden önemlidir? SEO hakkında dilimizdeki kaynaklar maalesef çok sınırlıdır. Bu işin ülkemizde yaygınlaşması 2008 yıllarını bulurken, ABD’de 1998 yıllarında kurulan SEO şirketleri vardır. Bu nedenle İngilizce dilinde, Türkçe’ye göre çok çok fazla kaynak vardır. Türkçe kaynaklardaki SEO içerikleri gördüğümüz kadarıyla ortalama 500 kelimeden az iken, İngilizce dilindeki içerikler 2000 kelime civarındadır.(Bu değerler bizim takip ettiğimiz kaynaklar için geçerlidir.) Bu nedenle ‘bilgi’ global kaynaklardadır ve biz de kendimizi oradan besliyoruz.

Kurumsal SEO Danışmanlığı Ne İçeriyor?

Kurumsal SEO danışmanlığı, ilk başta mevcut tasarımın ne kadar SEO’ya uygun olduğu ile başlar. Eğer gerekli ise yeni bir tasarım oluşturulur. Bundan sonra anahtar kelime analizi yapılır. Bu analiz hedef anahtar kelimelerimizi belirlememizi sağlar. Bundan sonra sayfa içi SEO teknikleri ve link inşası yer alır. Bunun gibi bir çok işlem ve araç kullanılacaktır. Ancak bu çalışmaların sonunda her trafik size kazanç olarak dönecektir