SEO Rehberi Meta Açıklama Etiketleri: Meta açıklama etiketleri de yine Google’ın desteklediği en eski unsurlardan birisidir. Bu açıklamalar sayfanın arama motorlarındaki görünümünde yer alır. Bu etiketler içeriğinizin ne ile alakalı olduğuna dair bilgi verirsiniz. Bunları kitap örneğinden hareketle, kitabın övgü sayfasına benzetebiliriz.

Bazı SEO araştırmacıları bu açıklama etiketlerinin bir sıralama faktörü olmadığını, yani bunu yapmanızın üst sıralara yerleşmenize yardımı olmadığı belirtiyor. Bunun sadece üst sıralara yerleştiğinizde sitenizin arama motorlarında nasıl görüneceği ile alakalı olduğunu belirtiyorlar.

Teknik olarak bu görüşü doğru buluyoruz, bu nedenle buna sıralama faktörleri içinde değil, başarı faktörleri içinde yer veriyoruz.

Meta açıklama etiketleri aranan terimi içeriyorsa, o terim kalın karakterler ile arama yapanlara gösterilir. Bu nedenle bunu içeriğinizi pazarlamak için bir yöntem olarak düşünebilirsiniz. Bu nedenle başarı faktörü, bu anlamı karşılamak için daha uygundur.

Bir meta açıklamaya sahip olmanız, bunun kullanılacağı anlamına gelmez. Google daha alakalı bulduğu meta açıklamasını kullanabilir. Ancak bu durumda da sizin için bir sorun yoktur, Google bu düzenlemeyi sizin yerinize yapar.