E-ticaret Danışmanı Ne Yapar ?

E-ticaret danışmanı genel olarak ne yapar ve danışmanlık kapsamındaki neler yapılır ? belirtmek istiyorum.

E-ticaret işi son yıllarda ülkemizde ve dünyada patlamış durumda bu nedenle reel mağazalar yerine e-ticaret siteleri artık daha fazla ciro çekmektedir.

İnsanlar  ellerinde çayları,kahvelerini alış beğendikleri ürünleri web sitelerinden satın alabilmektedir. 

Peki siz ne yapacaksınız ? 

Bu yazımızı okuyorsanız muhtemelen e-ticaret sitenizi açmış veya açma niyetinde olan bir şirketsiniz ! Haklısınız herkes satıyorsa sizde satabilirsiniz. 

Ama bu doğru yöntemler, disiplin ve tecrübe ile bu gerçekleşebilir…

Gökhan H.

İlk Önce Plan 

E-ticaret işinde pek çok gider ve vakit olan işler var. Bunların aşağıdaki sırayla ve sabır ile gidilmesi lazım…

  1. Web site yazılımı seçimi : Şirketinizin bütçesine göre ve sattığınız ürünlerin konseptine uygun bir site tasarlanması lazım. En çok bilinen E-ticaret yazılımları İdeasoft, T-soft, Ticimax , Opencart ve Woocommerce’dir. Eğer entegrasyon kullanacaksanız mutlaka varyasyon problemini de bilmeniz gerekir. Bu konuda e-ticaret danışmanı mutlaka size danışmanlık vermesi gerekir. Çünkü İlerde yaşanacak problemler CPU problemleri için mutlaka önceden deneyimlenmiş bir sistem olması gerekir.
  2. Ürün Sayısı : Ürün sayısı SEO açısından önemlidir. Web sitenizdeki ürünler ne kadar  çok ise yapılacak iş o kadar çoktur. Bu nedenle ne satacağınıza iyi karar vermelisiniz.
  3. Web sitesi tasarımı : Her ürünün kendine has bir rengi ve dokusu vardır. Kuyumcu sitesi ise sarı renkler, Bilgisayar bileşenleri ise mavi renkler seçilmelidir… Bu nedenle yapılacak tasarım çok önemlidir. Müşteri deneyimi UX  ne kadar  iyi olursa sepete eklenme oranı (conversion rate) o kadar yükselir. 
  4. Sosyal Medya Yönetimi : E-ticaret danışmanı ile koordineli çalışacak bir sosyal medya yöneticisi her zaman size kazandırır.Web sitenizde sosyal medya eksik olursa ziyaretçiler sitenizi yeni kurulmuş bir site gibi görebilir veya amatör – güvenilmez bir site gibi algılayabilir. Unutmayın E-ticarette Algı Her şeydir. Web sitenizde sizin internetteki dükkanınızdır. Bu nedenle özenli davranmalısınız.
  5. SEO – Arama Motoru Optimizasyonu : Arama motoru optimizasyonu E-ticaret için olmazsa olmazdir. Neden derseniz ürünlerinizin hepsini Google Ads’de göstermek çok pahalı olacaktır. Bunun yerine SEO hizmetleri ile uygun bütçelerde sitenizden doğal geri dönüşümler elde edebilirsiniz.
  6. PR Hizmeti : Siz her şeyi yaptınız ama internette müşteriler sizin markanızı arattığında karşılarında olumlu haberler ve içerikler yoksa müşteri markanıza olan güveni azalıyor. Bu nedenle mutlaka web sitenizle alakalı içerikler olmalıdır. Bunuda haber sitelerine ve blog sitelerine ücretli tanıtım yazıları göndererek çözebilirsiniz.
  7. Pazar Yerleri Siteleri : Şuan E-ticaret sektöründe pazar yerleri diğer e-ticaret sitelerini SEO, Adwords diğer tüm kanallar ve Televizyon reklamları tabiri caizse ezmektedir. Bu siteler hepsiburada.com, trendyol.com, n11.com, gittigidiyor.com, amazon.com.tr ve epttavm.com ve akakce.com’dur. Bu pazaryerlerinin arkasında çok büyük medya grupları vardır. Bunların reklam güçleri tabii ki sizin sitenizin satışlarını etkilemektedir.. Ama umutsuzluğa kapılmayın burada SEO Turuncu ekibi var.  Hem pazar yerlerinde hemde kendi sitenizde satışlar yaparak aradaki dengeyi sağlayabilirsiniz. Bu konuda SEO Turuncu ekibi sizlere destek olacaktır. Yılların verdiği tecrübe ve sizlere nasıl hem pazar yerlerinde hemde kendi sitenizde iyi satışlar yapabileceğiniz göstereceğiz.
  8. Son Aşama Raporlama : E-ticaret danışmanına gerekli verileri verdiğinizde ve tüm işlemler profesyonel şekilde yapıldığında satışlarınız yavaş yavaş gelecektir. Bu işlemler tabii ki raporlamada yapılması lazım. Hangi üründen daha çok satış olmuş ? hangi sayfada müşteriler sepete atma oranı (conversion rate) düşük ? hangi kategorilerde yapılan kampanya etkili olmamış ? en önemlisi siz aylık olarak ne kadar net kar etmişsiniz? bunları cevaplarını sizlere profesyonelce rapor olarak sunacağımızdan emin olabilirsiniz…
N11 Gittigidiyor Hepsiburada Satış Yapmak

Biz satış garantili e-ticaret danışmanıyız ! Yani bizimle çalıştığınız andan itibaren satışlarınızda mutlaka artış olacaktır. Yapılacak sözleşmede bu madde yer almaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Neden E-ticaret Danışmanı İle Çalışmalısınız ?

E-ticaret danışmanı daha önce web sitelerindeki satışları yönetmiş veya aktif olarak e-ticaret yapan SEO, Web tasarım, Sosyal medya, PR , Google Adwords Reklamlarını bilen ve aktif olarak kullanabilen stratejiler üretip çözüm üretebilen profesyoneldir.

Neden E-Ticaret Danışmanı Olarak Bizi Seçmelisiniz ?

Her işte işin içinde olan insanlar daha çok bilir. Biz aktif olarak e-ticaret yapan ve kendime ait private label markalarımız olan bir e-ticaret danışmanlık firmasıyız. Kendi ürünlerimizi Çin’de veya Türkiye’de fason olarak imalatını yaptırıp profesyonel olarak bunları sadece internet ortamında satıyoruz. Bu nedenle sadece hizmet firması değil aynı zamanda e-ticaret şirketiyiz. Ve bu işi aktif olarak yapıyoruz kendi bilgi ve tecrübemizi sizlere aktarabiliriz, bunun için lütfen iletişim kurun

Danışmanlık neleri kapsıyor?

Tüm e-ticaret sürecinizi biz yönetiyoruz..Yani Site yönetimi, sosyal medya yönetimi, SEO ve Adwords reklamları olarak belirtebiliriz.

Minimum kaç ay çalışabiliriz ?

Minimum 1 deneme yapıp daha sonra sözleşme ile devam edilmesi hem sizin hemde ajansımız için daha sağlık olacaktır.

E-ihracat danışmanlığı sunuyor musunuz ?

Evet , aktif olarak Amazon.com’da kendi mağazamız ve ürünlerimiz bulunmaktadır. Bu konuda pek çok Türk firmasına da danışmanlık sunuyoruz

Hangi firmalar ile çalışıyorsunuz ? Referanslarınız var mı ?

Büyük küçük 10’u aşkın firmaya E-ticaret danışmanlık ajansı olarak hizmet veriyoruz.

E-ticaret danışmanı ücreti nedir?

Bu sorunun cevabı şirketiniz ile yapacağımız toplantı sonrasında belli olacaktır.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın

[]
1 Step 1
Hızlı Teklif Formu
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Veya