SEO bir arama motorudur. İnsanların aradıkları her şeyin bir arada bulunmasını sağlayan seo uzmanları tarafından yapılmaktadır. Yapılışında dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bunun sebebi ise web sitesinin arama yapıldığı zaman en üstte çıkmasıdır. Yapılırken de özelliklerin, tasarımların, görselliğin ve en önemlisi aranan ve bulunabilecek birçok şeyin bir arada bulunmasını gerektirmektedir.
Arama motorlarında genel olarak insanların tanımış oldukları siteler dikkat çekmektedir. Dilden dile dolaşan web siteleri arama motorlarında ilk sırada yer almaktadır. Buda seo uzmanlarının yapmış oldukları titiz çalışmalarla ortaya çıkmaktadır. Seonun asıl yapımı sitenin düzenlenmesinden kaynaklanmaktadır. Site içerisindeki düzen yapılır ve insanlar aradıklarını kolaylıkla bulabilirlerse başarılı bir işlem yapılmıştır.

Seo nasıl yapılır?

seo nasıl yapılır
• Tasarımının dikkat çekmesi gerekmektedir. Site içerisinde aranılan her şeyin kolaylıkla bulunması insanlar için önemlidir. Karışık bir site içerisinde bulunması kolayda olsa bulunamayan şeyler insanların siteden yararlanmasını engellerler. Tasarım ne kadar güzel olursa insanların site içerisinde dolaşmaları o kadar artmaktadır.
• Sitenin yazılarının renkleri, yazı puntoları, arka fon renklerinin dikkatli seçilmesi gerekmektedir. Renklerin uyumu insanların gözlerini yormayacak derecede ayarlanmış ve seçilmiş olmalıdır.
• Seo uyumlu arama motorlarında siteler içerisinde bulunan eksiklikler gözükebilmektedir. Bunun olması demek sitenin üstlerde değil sonraki sayfalarda gözükmesidir. İnsanlarda çoğunlukla ikinci sayfalara nadiren uğramaktadırlar. Eksikliklerin bir seo uzmanı tarafından giderilmesi gerekmektedir.
• Web sitesinin içerisindeki başlıkların dikkat çekici olması gerekmektedir. Eğer başlık yok ise site dikkat çekmeyebilmektedir.H1 tagının kullanılması bu aşamada önemli bir rol oynamaktadır.
• Ana başlıktan sonra ise H2 tagı yani alt başlık kullanılmalıdır. Asıl aranan bulunduktan sonra alt başlıklar insanların aramış oldukları asıl bilgiye daha rahat ulaşmalarını sağlamaktadır.
• Backlink almalısınız. Web sitenizle aynı düzeyde dikkat çeken ve çok tutulan sitelerden link almalısınız. Bilinmeyen sitelerden alacağınız linklerle yeterli derecede dikkat çekici olmayabilirsiniz. Bu da sitenizin yararından çok zarar uğramasına neden olabilir.

Seo yapılırken bu kurallara dikkat etmelisiniz. Hiç siteniz yok ve yaptırmak istiyorsanız seo uzmanlarından mutlaka destek almalısınız. Bu şekilde daha çok dikkat çekebilir ve sitenizi ilk sayfada ve en üstlerde gösterebilirsiniz.

6 comments

  1. bilgiler cok faydalı bu makalede olduğu gibi detaylı bilgi sahibi eden makalelerinizi bekliyoruz . teşekkür ederim

  2. bu makale çok güzel olmuş içindeki bilgiler çok yararlı okuduğum için cok memnunum diğer makalelerinizi bekliyorum teşekkürler.

  3. yapılan bir işte normalde sırları püf noktaları verilmez diğer bloglarınızıda okudum ve çok beğendim dediğim gibi yapılan işte püf noktaları verilmez ama siz bizi hem bilgilendiriyorsunuz hemde püf noktalarını veriyorsunuz buda biz okuyucuları önemsediğiniz anlama geliyor teşekür ediyorum ve diğer bilgilerinizi bekliyorum.

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>